Smsy na Prima Aprilis

Prima Aprilis to jedyny dzień sprzyjający praktykom dowcipnisiów i usprawiedliwiający ich zachowanie. Wtedy bowiem na porządku dziennym jest nabieranie ludzi z otoczenia na z pozoru autentyczne historie, płatanie im figli oraz przesyłanie sobie zabawnych wierszyków primaaprilisowych, nie wyłączając rozbawiających do łez dowcipów głównie na temat blondynek i Jasia- słynnego już bohatera wielu polskich kawałów.

Chcemy się śmiać, sprawia nam przyjemność nabieranie innych, ponieważ towarzyszy temu dobry humor i rozluźniona atmosfera w pracy czy w szkole. Sposobów na dowcipkowanie jest sporo, jeśli komuś brak inwencji może posiłkować się wiedzą zaczerpniętą z Internetu. Ważne aby wkręcając daną osobę zachować poważny wyraz twarzy, być przekonywującym i wymyślić historyjkę, która w rzeczywistości mogłaby mieć miejsce.

O to nie trudno, a jeśli nie mamy zupełnie daru do nabierania innych to najlepiej posłużyć się urządzeniem powszechnego użytku, a mianowicie telefonem komórkowym. Można dzwonić z nowinami lub też przesłać je przy pomocy sms. Ta druga wersja bywa znacznie częściej praktykowana, ponieważ nie trzeba się zbyt wiele tłumaczyć, a jeśli adresat takiej informacji złapie się na przynętę, może dojść do ciekawej i bardzo śmiesznej wymiany sms-ów.

Można pisać do narzeczonej czy chłopaka, o tym, że nachodzi nas była dziewczyna lub były chłopak, do rodziców, że mieszkanie zostało zalane przez sąsiada, że spotkaliśmy na chodniku bezpańskiego psa i zabierzemy go pod swój dach i wiele, wiele innych news-ów. Sms-owa forma daje duże pole do popisu, zwłaszcza kiedy chcemy anonimowo poinformować kogoś o pewnym zajściu.

Ponadto, dobrym pomysłem będzie przesłanie krótkiego, humorystycznego wiersza, ponieważ śmiać się warto nie tylko z naiwności nieszczęśników, którzy zapomnieli o istnieniu Prima Aprilis, ale również z zabawnych treści. Jeśli nic nie przychodzi do głowy, podobnie odsyłamy do Internetu, gdzie pojawia się wiele takich krotochwilnych form.

Ponieważ 1 kwietnia już niebawem, może warto zaplanować ten dzień, aby nie dać się nabić w butelkę innym i poczytać na ten temat. Choć może się to wydawać błahym zajęciem, sprzyja poprawie humoru i dobrej zabawie.