Wierszyki na Prima Aprilis

Prima Aprilis to nie tylko psikusy typu ugotowanie jajek na twardo, które mają zostać przeznaczone na jajecznicę, przypięcie koledze na plecach karteczki z ośmieszającym napisem czy też nabijanie w butelkę kumpla z pracy oraz żarty podawane w mediach. Udany żart może mieć formę pisemną.

Obok miłosnych wierszy na Walentynki i życzeń składanych przy różnorakich okazjach pojawiło się sporo zwłaszcza w Internecie wierszyków primaaprilisowych. Większość z nich ma krótką i figlarną postać tak, aby w kilku słowach rozbawić kogoś, przesyłając mu zabawny tekścik sms-em lub na pocztę mailową.

Nie jest to co prawda klasyczna forma żartu, mająca na celu wprowadzenie w błąd, ale przecież pierwszy kwietnia to dzień kiedy chcemy się pośmiać sami z siebie oraz innych i po prostu przeżyć go w dobrym humorze. Można zdając się na własną inwencję ułożyć coś osobiście. Tekst taki może odnosić się bezpośrednio do odbiorcy i fajnie jeśli będzie dotyczył jakiegoś zdarzenia z jego życia. Najlepiej stawiać na formy krótkie, takie dobrze się czyta i można na nie zerknąć ukradkiem w pracy kiedy szef nie patrzy.

Przy pomocy telefonu komórkowego wierszyk wyślemy najszybciej, ale równie dobrze może to być kartka, zwłaszcza kiedy ktoś naszych znajomych lub członków rodziny ma wtedy imieniny lub urodziny. W końcu jest to taki sam dzień jak każdy inny w roku, a że jest dodatkowo świętem żartów i dowcipów, życzenia wtedy przesyłane mogą mieć formę frywolną.

Poza tym są jeszcze kartki elektroniczne, bardzo popularne, których wybór jest nieograniczony a można je przesyłać do znajomych zupełnie za darmo sprawiając im radochę w jedynym takim dniu w roku. Warto o tym pamiętać tym bardziej, że uśmiech na naszych twarzach powinien gościć coraz częściej dając odskocznię od codziennych problemów i obowiązków. E- kartki to wiele możliwości. Są przygotowywane z gotowym tekstem jak też treść wiadomości, nadawca może dodać sam.

Treść wierszyków primaaprilisowych jest różna, ich atut to rymowana forma i oryginalny temat przewodni. Opowiadają o samym święcie dowcipów jak też przedstawiają niezwykle śmieszne historyjki często zaczerpnięte prosto z życia codziennego. Warto zatem skusić się i dla własnego relaksu przeczytać kilka z nich.