Przeskocz do treści

Esperal – lek przeciwko alkoholizmowi

Około 12% dorosłych ludzi na świecie jest alkoholikami. Większość z nich, traktuje alkohol, jako źródło odpoczynku od codziennych zmartwień, z którymi nie dają sobie rady. Wejście w uzależnienie jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza, że taka osoba praktycznie nie funkcjonuje w świecie rzeczywistym. Wyleczenie się jest niemożliwe. Do końca życia chory pozostanie chorym. Samo leczenie polega na wzmocnieniu „ducha” osoby. Żeby zacząć się leczyć, najpierw trzeba zdobyć powód i samozaparcie. Bardzo znanym rozwiązaniem jest zastosowanie esperal, albo inaczej disulfiram.

Co to? Więcej informacji na stronie www esperal-warszawa.com.pl.

Jest to lek, który wszyty pod skórę, blokuje działanie enzymu odpowiedzialnego za rozkład alkoholu w wątrobie. Po wypiciu, taka osoba już po 10 minutach ma objawy kaca, znacznie silniejsze niż normalnie. Występują takie objawy jak: pocenie, nudności, bóle i zawrotu głowy, duszności, skoki ciśnienia, tachykardia, nasilony lęk, zwłaszcza przed śmiercią. W konsekwencji tych objawów w niektórych przypadkach może dojść do zawału serca. Te objawy trwają od 4 do 10 godzin. Dlaczego właśnie tak? W założeniu przez takie konsekwencje wypicia napoju, który zazwyczaj pozytywnie oddziaływał na system nagród, osoba chora na sam widok alkoholu powinna odczuwać wstręt.

Jak się ma esperal do alkoholizmu?

Jest to dobry sposób na rozpoczęcie terapii dla osób słabych psychicznie. Dzięki niemu uzależniony organizm powinien sam od uzależniać się od substancji, gdyż nie będzie pozytywnego wzmocnienia. Jest to dobra taktyka na początek, ale nie można zapomnieć o psychoterapii. Tylko wtedy będzie to miało sens, bo inaczej nastąpi powrót do nałogu. Dzięki terapeucie, osoba uzależniona nauczy się rozwiązywać swoje problemy w inny sposób, wzmocni poczucie sprawczości, a co za tym alkohol nie będzie już niezbędny do życia i osoba będzie miała odpowiednio silną psychikę, aby powstrzymać się od picia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *