Przeskocz do treści

Leczenie alkoholizmu – czy każdy reaguje tak samo?

Dzisiejszy świat przepełniony jest rozmaitymi uzależnieniami, ponieważ nie każdy daje sobie radę w życiu codziennym. Problemy się piętrzą i w pewnym momencie niektóre osoby sięgają po alkohol. Dlatego powstało bardzo wiele rodzajów terapii, które mają pomóc danej osobie wyjść z uzależnienia. 
Rodzaje terapii:

Psychoterapia – z reguły najbardziej popularna i bardzo efektywna. Badania pokazują, że z takiej formy pomocy korzysta bardzo wiele osób.
Farmakoterapia – w Polce istnieje kilka dostępnych leków, które stosowane są w leczeniu uzależnień. Są one wykorzystywane rzadko i tylko w konkretnych przypadkach. Zwykle to lekarz decyduje, czy w danym przypadku nie obędzie się bez leków.

Czy każdy alkoholik tak samo reaguje na leczenie? Najlepiej poznać opinię z ośrodka leczenia alkoholizmu Medox...

Niestety nie jest to takie proste, ponieważ każdy ma inne przeżycia oraz organizm. Planując leczenie alkoholizmu, należy wziąć pod uwagę, jak długo dana osoba pije, czy jest w stanie się oderwać od dotychczasowych kolegów i zgubnego wpływu, jak się czuje fizycznie podczas terapii. Dla wielu osób odstawienie alkoholu to ból tak nieznośny, że nie da rady przeprowadzić terapii bez odpowiednich leków. Wiele też zależy od tego, co dana osoba piła, poważ alkohol ma bardzo dużo produktów, zaś pomysłowość alkoholików nie zna granic. Czasami zdarza się, że odtrucie z alkoholu trwa dużo dłużej niż innych uzależnionych ludzi i potrzebna jest do tego farmakoterapia.

Warto również wziąć pod uwagę, że nie dla każdej osoby terapia grupowa daje takie same efekty. Są ludzie, którzy z trudem, ale się otworzą, po czym ich stan powoli, lecz skutecznie się poprawia, ale będą też tacy, którzy nigdy publicznie nie powiedzą, w czym jest problem. W takiej sytuacji terapia jak najbardziej jest zalecana, jednak indywidualna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *