Przeskocz do treści

Przerwanie ciągu alkoholowego

W każdym uzależnieniu są sytuacje, że dana osoba wpada w ciąg uzależnienia, z którego bardzo trudno jest się wyrwać. W alkoholizmie bywają takie dni, w których dana osoba może nie pić, z różnych powodów, po czym po wypiciu jednego kieliszka czy piwa, wpada się w tzw ciąg alkoholowy, z którego bardzo trudno jest się wyrwać. Oczywiście można skorzystać z ”dobrych rad” znajomych, którzy powiedzą „weź się w garść i przestań pić”, tylko, że sami uzależnieni wiedzą, jak ciężko jest to zrobić.

Co zatem zrobić, żeby ów ciąg przerwać? Zobacz co oferuje na stronie internetowej leczyc.pl ośrodek leczenia alkoholizmu Medox.

W czasie picia, nie widzi się świata. Widać tylko butelkę, która musi być opróżniona. Dlatego sama osoba raczej nie przerwie ciągu, ponieważ nie będzie w tym czasie trzeźwa. Cala pomoc spada w tym czasie na bliską osobę. Nie musi to być mąż czy zona, lecz także dzieci lub bliski przyjaciel czy naprawdę życzliwy sąsiad. Kto by to nie był, podejmując się pomocy, musi wiedzieć, co w tym czasie zrobić.

Naturalnie najlepiej byłoby, gdyby alkoholikowi wytłumaczył konieczność leczenia. Ponieważ jednak nie ma takiej fizycznej możliwości, gdyż pijana osoba widzi tylko butelkę i nic do niej nie dociera, wówczas pierwszym krokiem jest zawiezienie delikwenta na detoks do szpitala. Czas w szpitalu wystarczy do tego, żeby z krwi osoby uzależnionej pozbyć się alkoholu, i żeby najcięższy moment w, w którym zaczyna brakować alkoholu, dana osoba przetrwała pod kontrola lekarzy, którzy w razie potrzeby pomogą.

A co potem?

Sam detoks nie pomoże w niczym, jeśli po wyjściu ze szpitala dana osoba zacznie pić ponownie. Dlatego osoba wspierająca musi być ciągle przy alkoholiku. Musi spróbować go namówić na leczenie. Oczywiście nie zostaje w tym wszystkim sama, ponieważ istnieją ośrodki terapeutyczne, zaś nawet w szpitalu są specjaliści, którzy bardzo chętnie pomogą w próbie namówienia alkoholika na leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *